O NAS

Doświadczenie

Jesteśmy firmą obecną na rynku informatyki medycznej od 2015 roku. Tworzą ją ludzie, którzy całe swoje zawodowe życie poświęcili branży systemów i urządzeń wykorzystywanych w medycynie. Wielu z nas ma już ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie.

Początkowo tworzyliśmy własne systemy informatyczne dedykowane zastosowaniom medycznym. Mamy na koncie między innymi własny, rozbudowany system szpitalny klasy HIS – eClinic, służący do zarządzania leczeniem pacjenta oraz własny system apteczek oddziałowych czy obsługi archiwum dokumentacji. Systemy te z powodzeniem pracowały w polskich szpitalach i były lubiane przez personel za wysoki stopień automatyzacji i ergonomię.

Wraz z postępem technologicznym w medycynie, na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej różnorodnych systemów oraz urządzeń, które jednakże stanowiły samotne wyspy w infrastrukturze medycznej. Z problemem tym nasi klienci zaczęli się borykać jeszcze podczas użytkowania naszego systemu eClinic i spływały do nas liczne prośby o podłączenie coraz to kolejnych urządzeń czy systemów. Jednym z najważniejszym wyzwań jakie się pojawiło, było to, że rosnąca liczba nowych systemów i urządzeń, zwiększa w postępie geometrycznym liczbę interakcji pomiędzy nimi i zmusza dostawców do kosztownego dostosowywania swoich produktów do pracy w rozdrobionym środowisku IT.

Uzbrojeni w te doświadczenia rozpoczęliśmy współpracę z firmą Medim sp. z o. o. specjalizującą się w dostarczaniu różnego typu urządzeń medycznych (w tym bardzo zaawansowanej robotyki medycznej). Ilość możliwych urządzeń, systemów i interakcji pomiędzy nimi przyprawiała o zawrót głowy. Zdecydowaliśmy się więc rozwiązać ten problem systemowo i stworzyliśmy naszą wyspecjalizowaną szynę integracyjną Medway.  Oparta na nowoczesnych technologiach, mogąca pracować w systemie rozproszonym lub w chmurze, wspierająca najważniejsze technologie integracyjne i komunikacyjne, wyposażona w możliwości łatwej customizacji semantycznej, okazała się strzałem w 10-tkę.

Dzięki trzonowi technologicznemu naszej szyny Medway, obudowanej specjalizowanymi modułami, jesteśmy w stanie zintegrować niemal każdy system i urządzenie. Jedynymi warunkami jest tylko to, czy dany system/urządzenie/czujnik na to pozwala, jego producent przewidział taką opcję i jest dostępna dokumentacja.

Oferta

Oferujemy więc Państwu nasze usługi w tym zakresie i zapraszamy do zapoznania się bardziej szczegółowymi informacjami oraz do kontaktu.